Augink Sraiges – apie mus

“Augink Sraiges” – Natalijos ir Saulinos Sraigių Ūkis

2012 metais įkūrėme savo sraigių ūkį sodyboje netoli Salako ir pradėjome auginti sraiges. Vos nusipirkus sraigių jauniklių bandą įdėjome daug darbo į fermos tobulinimą ir plėtimą. Įsigijome visą reikiamą įrangą ir, neprabėgus nė metams, jau turėjome pilnai funkcionuojantį sraigių ūkį, kaip mūsų sunkaus darbo vaisių.

„Kodėl būtent sraigės?“ – į tokį klausimą tenka atsakyti neretai. Apie šią ūkininkystės šaką sužinojome iš spaudos ir ši idėja pasirodė stipriai patraukli. Pasidomėjus valgomųjų sraigių bei jų produktų paklausos-pasiūlos tendencijomis vakarų Europoje, nusprendėme sraigininkystę išbandyti savo rankomis. Susisiekėme su sraigių augintojais iš Aukštaitijos ir jau greitai aplankėme jų sraigių fermą, kur pradėjome apmokymų kursą. Tolimesnius žingsnelius lydėjo entuziazmas ir nauji atradimai.Neprabėgus nė porai savaičių mes jau tvarkėme savo sodybą: organizavome būtinas statybas bei atlikome kitus paruošiamuosius darbus. Kai viskas jau buvo paruošta, sulaukėme sraigių jauniklių. Auginimui pasirinkome 6-10 dienų amžiaus sraigiukus, nes neturėjome sąlygų reproduktorių, t.y. motininių sraigių, dauginimuisi. Sraiges auginame lauke, voljeruose ir maitiname ūkyje užaugintomis daržovėmis, laukiniais augalais, pvz. dilgėlėmis bei specialiais sertifikuotais pašarais. Šiuo metu veisiame Helix aspersa maxima, bet ateityje ketiname išbandyti ir kitas rūšis ar variacijas.

Nebūtume išsivertę be jau įsitvirtinusių sraigių augintojų pagalbos. Ačiū Jiems! Jų dėka įgijome visas reikiamas žinias ir patirtį. Turime ilgalaikę verslo viziją ir stengiames ją įgyvendinti. Svajok ir dirbk!

Mielai padėsime besidomintiems ir ketinantiems pradėti savo verslą! Tiekiame motinines sraiges bei sraigių jauniklius. Suteiksime nemokamas konsultacijas.

Kopijuoti šiame puslapyje esančią informaciją griežtai draudžiama ©