Siūlome Jums

Susidomėjusius sraigių verslu kviečiame į savo ūkį – aprodysime ir papasakosime kaip viskas vyksta. Nemokamai suteiksime visą reikiamą pagalbą ir išsamią informaciją pradedantiems auginti sraiges 😉

Siūlome

1. Sraigių Helix aspersa maxima jauniklius, 1 savaitės amžiaus. Pristatymas balandžio – gegužės mėn.
2. Sraigių Helix aspersa maxima jauniklius, 1-2 mėnesių amžiaus. Pristatymas gegužės – birželio mėn.
3. Helix aspersa maxima motinines sraiges. Pristatymas sausio – vasario mėn.

Kaip pradėti sraigių verslą

Sraigininkyste gali užsiimti kiekvienas, kas turi nors gabalėlį žemės (planuojamos veiklos apimtis priklauso nuo turimo ploto), ūkinį pastatą sraigių reprodukcijai ir laisvo laiko. Priklausomai nuo turimų sąlygų, įrangos ir metų laiko, galite pradėti veisti motinines sraiges arba auginti jauniklius. Reikia žinoti, kad kiekvienas sraigių augimo etapas reikalauja skirtingų aplinkybių ir, kad, pabaigus vieną auginimo ciklą, vis tiek reikės pilnai įsirengti, norint tęsti reprodukciją.

Būtinos sąlygos skirtingais sraigių jauniklių auginimo etapais:

a)    Šiltnamis su apšildymo sistema, kuriame pasėta speciali hibridinė daržovė „Perko“, pritaikyta Helix aspersa maxima sraigėms. Taip pat yra būtina drėkinimo sistema bei padėklai ant žemės, reikalingi sraigių jaunikliams pasislėpti nuo saulės. Šiltnamyje sraigių vaikai bręsta nuo kovo  iki gegužės mėn, o po to perkeliami į lauką.

b)    Aptvarai lauke su atitinkamai paruoštu paviršiumi ir įrengta laistymo sistema visam paviršiui sudrėkinti. Taip pat reikalinga apsauga nuo plėšrūnų. Šio augimo etapo trukmė priklauso nuo oro sąlygų ir gali tęstis iki rugsėjo – spalio mėn.

c)    Patalpa sraigių paruošimui po rinkimo (rugsėjo – spalio mėn). Tai turi būti sausa ūkinė patalpa, pavėsinė arba šiltnamis. Kita reikalinga įranga: ventiliatoriai ir pakuotės surinktoms sraigėms džiovinti bei stelažai.

d)    Vieta, reprodukcijai skirtų sraigių, žiemos miegui po surinkimo rudenį. Tai yra šaldykla su pastoviu reguliuojamu klimatu bei kita įranga.

e)    Pašarų sandėlis. Tai sausa, vėsi , tamsi, vėdinama patalpa. Pašarų maišai laikomi ant padėklu,  bei įrengta apsauga nuo graužikų ir kitų kenkėjų.

Nutarus įsigyti motinines sraiges, reikia turėti įsirengus:

a)   Šildomą patalpą skirtą daugintis reproduktoriams, vasario – balandžio mėn.  Patalpoje turi būti įrengti stelažai, apšvietimo sistema su šviesos stiprumo ir apšvietimo trukmės valdymu, klimato palaikymo įranga, kiaušinių puodeliai.

b)    Patalpa kiaušinėlių inkubacijai, kuri vykdoma kovo – balandžio mėn. Tai yra šildoma ir ventiliuojama patalpa su stelažais bei inkubacinėmis dėžutėmis.

Svarbiausi  veiksniai turintys įtakos teisingam sraigių vystymuisi, taigi ir ūkininkavimo rezultatams, be teisingos mitybos yra ir aplinkos temperatūra, oro drėgmė, apšviestumas bei oro apytaka. Taip pat reikia nepamiršti apsisaugoti nuo paukščių, graužikų bei skraidančių vabzdžių.

Kopijuoti šiame puslapyje esančią informaciją griežtai draudžiama ©